KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14413388
*
nr 1441 3388
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1965, Fjäril. Olja på duk, 145x115, oramad
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2022
kl 19:51:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 11:14:43
1
500 kr
10/1 12:17:39
2
1.400 kr
10/1 19:42:17
3
800 kr
10/1 19:42:17
2
900 kr (Budbetjänt)
10/1 19:43:06
3
1.100 kr
10/1 19:43:06
2
1.200 kr (Budbetjänt)
10/1 19:45:14
3
1.300 kr
10/1 19:45:14
2
1.400 kr (Budbetjänt)
10/1 19:46:00
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Roland Kempe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjäril olja olja på duk oljemålning oljemålningar roland kempe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:50
-
6239 Oljemålning
Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:56
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:40
-
7077 Oljemålning
Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Signerad, "Blå..//
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:52
-
7422 Oljemålning
Georges Pierre Dieterle (1844-1937), Landskap med ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:57
*
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Roland Kempe
nr 1441 3388
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1965, Fjäril. Olja på duk, 145x115, oramad
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 11:14:43 | 1 | 500 kr |
10/1 12:17:39 | 2 | 1.400 kr |
10/1 19:42:17 | 3 | 800 kr |
10/1 19:42:17 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
10/1 19:43:06 | 3 | 1.100 kr |
10/1 19:43:06 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
10/1 19:45:14 | 3 | 1.300 kr |
10/1 19:45:14 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
10/1 19:46:00 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Roland Kempe
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Roland Kempe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjäril olja olja på duk oljemålning oljemålningar roland kempe svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:50 -
6239 Oljemålning
Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:56
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:40 -
7077 Oljemålning
Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Signerad, "Blå..//
Aktuellt bud: 3.200 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:52 -
7422 Oljemålning
Georges Pierre Dieterle (1844-1937), Landskap med ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:57